Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1456

[ZDJĘCIA] Uczniowie PZS 1 na trzytygodniowym stażu w Niemczech

Kolejna grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wróciła z trzytygodniowego stażu. Stażu, który w sposób znaczący podniósł ich kompetencje zawodowe, społeczne i językowe.

Uczniowie PZS 1 na trzytygodniowym stażu w Niemczech - 05-06.2018 · fot. PZS nr 1


Nasi uczniowie kształcący się w zawodach: technik mechanik, mechanik pojazdów samochodowych i fryzjer, monter instalacji, sieci i urządzeń sanitarnych, elektryk, ślusarz swoje praktyki odbyli w Niemczech w Schkeuditz. Bardzo budujące jest to, iż nasi uczniowie bardzo szybko zaadoptowali się do nowych warunków życia i pracy. Opinie, jakie uzyskaliśmy od pracodawców świadczyły o wysokiej kulturze zawodowej uczniów, wysokich kompetencjach zawodowych i społecznych oraz dobrej znajomości języka obcego. Liczymy, że kolejne grupy, które realizowały będą swoje staże zagraniczne w 2019 będą tak samo dobrze przygotowane zarówno w procesie przygotowawczym do wyjazdu, jak i w całościowym kształceniu.

Realizacja stażu to nie tylko praca w zakładach/warsztatach. W trakcie tego wyjazdu uczniowie zwiedzili takie miasta jak: Berlin, Drezno i oczywiście Lipsk. W czasie dwudniowej wycieczki do Berlina udało się również zwiedzić Raistag, a także zobaczyć wiele ciekawych i historycznych miejsc w niemieckiej stolicy. W trakcie wyjazdu udało się też wyjść na kręgle, do parku rozrywki, czy aquaparku i zoo.

Uczniowie PZS 1 na trzytygodniowym stażu w Niemczech - 05-06.2018
Uczniowie PZS 1 na trzytygodniowym stażu w Niemczech - 05-06.2018 · fot. PZS nr 1


Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "Podwyższamy swoje kompetencje i umiejętności zawodowe!" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój było podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów naszej szkoły i stwierdzić możemy, że ten cel w pełni został osiągnięty.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 od lat realizuje liczne projekty, których głównym celem jest zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności zarówno uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. W ramach swojej działalności Samochodówka stara się umożliwiać uczniom wyjazdy na staże zagraniczne ze względu na przekonanie, że wnoszą one bardzo dużo w rozwój młodego człowieka i zwiększają jego szanse na lepszy start w dorosłe, nie tylko zawodowe życie. Udział w stażach pozwala na poszerzenie horyzontów nie tylko zawodowych, ale również społecznych i językowych. Zwiększa otwartość na społeczeństwo europejskie, a także pozwala inaczej, szerzej pojmować zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie.

Bartosz Furczyk

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.