Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1447

PZS nr 1 w Pszczynie finalistą Konkursu "Zielona Pracownia 2018"

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie został finalistą IV edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - "Zielona Pracownia 2018".

PZS nr 1 w Pszczynie finalistą Konkursu "Zielona Pracownia 2018"
PZS nr 1 w Pszczynie finalistą Konkursu "Zielona Pracownia 2018"


15 czerwca 2018 roku na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie podczas obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, w którym udział wezmą finaliści konkursu, którego przedmiotem było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Na konkurs wpłynęło 127 wniosków od organów prowadzących placówki oświatowe w województwie śląskim, z czego aż 68 otrzymało dofinansowanie do łącznej kwoty 1.994.008,12 zł.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie opracował program edukacyjny oparty na wykorzystaniu zasobów zielonej pracowni, który jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego i przeznaczony jest dla uczniów klas Technikum. Jego celem jest poszerzenie wiedzy i zainteresowania młodzieży w zakresie ekologii, fizyki oraz chemii. Pozwala zwrócić uwagę uczniów na otaczający świat, ochronę jego zasobów oraz dostrzec wpływ człowieka na degradację środowiska. Program ma na celu także nauczyć uczniów racjonalnego korzystania z zasobów przyrody i radzenia sobie w sytuacji zagrożeń spowodowanych nadmiernym zanieczyszczeniem środowiska w okolicy zamieszkania.

Przy ocenie wniosków oceniano przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę wzięto również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.