Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 31 maja 2018
  • wyświetleń: 812

Uczniowie goczałkowickiej szkoły w grze miejskiej w Katowicach

W dniu 19 maja (sobota) uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju reprezentowali w Katowicach swoją szkołę w Grze Miejskiej poświęconej pamięci Jana Pawła II.
W grze miejskiej brało udział 79 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły wyjechało 13 drużyn, z czego trzy drużyny z grupy gimnazjalnej (kl. 7).

Gra miejska 2018 w Katowicach - 19.05.2018 · fot. SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


Dzięki pokryciu kosztów przejazdu autokarowego przez księdza proboszcza z parafii św. Jerzego w Goczałkowicach, dzieci uczestniczyły w imprezie bezpłatnie.
Zabawa z zadaniami sprawdzającymi wiedzę o św. Janie Pawle II, św. Stanisławie Kostce (patronie dzieci i młodzieży) oraz stuletniej rocznicy odzyskanie niepodległości, odbywała się w Parku Leśnym w Katowicach. Patronatowi imprezy przewodniczyły Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i Wydział Katechetyczny Archidiecezji Katowickiej.

Po godz. 1000 drużyny w trzyminutowych odstępach czasowych wyruszyły na trasę z zadaniami. Kolejność startu oparta była na losowaniu numerów. Przejście trasy zajmowało około 2-2,5 godz. Na rozwiązanie czekało 13 zadań. W trakcie trasy należało rozwiązać test z wiedzy o św. Janie Pawle II, św. Stanisławie Kostce i stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości.

Po powrocie z trasy, podczas oczekiwania na powrót pozostałych drużyn i podliczenie punktacji, uczestnicy mogli posilić się ciepłym żurkiem i łakociami przygotowanymi przez sponsorów oraz wziąć udział w zabawie z zespołem Trio z Rio.

Nasze drużyny wylosowały różne numery startowe (od 6 do nawet 49), ale szczęśliwy okazał się numer 37. Ten numer wylosowała grupa z klasy VIb, która pod opieką Pana Cezarego, wypracowała pierwsze miejsce (złoty medal) w kategorii klas IV-VI, okazując się lepsza od ponad 50 pozostałych grup z tej kategorii wiekowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za chęć podjęcia zadania i budowanie pozytywnego wizerunku naszej szkoły. Szczególne gratulacje kierujemy do złotej grupy z klasy VIb.

koordynator Renata Gryzełko

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.