Edukacja

  • 30 maja 2018
  • wyświetleń: 3138

Podwójne święto w Łące: V Piknik Rodzinny i Dzień Matki

W sobotę, 26 maja wszystkie mamy obchodziły swoje święto, tego dnia również odbył się w Łące V Piknik Rodzinny zorganizowany przez dyrekcję, grono pedagogiczne i Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące.

Podwójne święto w Łące
V Piknik Rodzinny - 26.05.2018 · fot. Rodzice dzieci uczęszczających do ZSP w Łące


Wokół "Serca Wsi" zgromadzili się zarówno nasi najmłodsi - wychowankowie przedszkola, jak również uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i przyjaciele szkoły. Na wszystkich czekały atrakcje adekwatne do wieku i zainteresowań. Naszym najmłodszym pociechom uśmiech z buziek nie schodził podczas przejażdżki kolorową ciuchcią. Trochę starsi i silniejsi próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku i innych konkurencjach przygotowanych przez Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej, które uświetniło naszą imprezę. Niezapomnianą frajdą dla dzieci był przejazd na kucykach ze Stajni Standura. Jak co roku mogliśmy też liczyć na Akademię Piłkarską 21 z Łąki, dzięki nim nie zabrakło nam aktywności na boisku. To jeszcze nie koniec atrakcji! Na nasz piknik przybyli też zaproszeni policjanci i strażacy! Prawdziwi! Wnieśli trochę zabawy, trochę edukacji, trochę też nowinek technicznych. Nie ma co ukrywać, piana ze strażackiego węża była dla wielu naszych uczniów gwoździem programu.

Był też czas, by na chwilę usiąść pod parasolem w ten słoneczny dzień i obejrzeć występy przygotowane przez dzieci. A repertuar był szeroki: od piosenek z okazji dnia mamy i taty, poprzez pieśni regionalne, aż po nowoczesne choreografie.

Podwójne święto w Łące
V Piknik Rodzinny - 26.05.2018 · fot. Rodzice dzieci uczęszczających do ZSP w Łące


Oglądając występy, nie można było sobie odmówić kawałka domowego ciasta, upieczonego przez nasze kochane mamy. Na smakoszy czekała pieczona kiełbaska, były też krupnioki - tak, by trafić w różne gusta. Amatorzy frytek, hot-dogów też znaleźli coś dla siebie. Nie zapomniano również o najmłodszych - wata cukrowa obowiązkowo musiała być. I zdradzimy Wam tajemnicę: nigdzie indziej kawa nie smakuje tak wspaniale jak na naszym Pikniku Rodzinnym.

Wszystkim, którzy włożyli ogrom pracy, by zorganizować i uatrakcyjnić to wydarzenie, składamy serdecznie podziękowania. Doceniamy każde wsparcie, pomoc i życzliwość.

Podwójne święto w Łące
V Piknik Rodzinny - 26.05.2018 · fot. Rodzice dzieci uczęszczających do ZSP w Łące

Aleksandra Budniok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj