Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 1265

II miejsce ucznia PZS nr 1 w międzynarodowym konkursie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W dniu 17.05.2018r. w Szkole Średniej w Vyškovie (Republika Czeska) odbył się Międzynarodowy Konkurs w Zawodach Operator Obrabiarek Skrawających oraz Instalator Urządzeń Sanitarnych. Organizatorem konkursu była Szkoła w Vyškovie przy wsparciu samorządów lokalnych i wojewódzkich oraz firm współpracujących, które były fundatorami nagród.

II miejsce ucznia PZS nr 1 w Międzynarodowym Konkursie - 17.05.2018 · fot. PZS nr 1 w Pszczynie


Ogółem w konkursie udział wzięło 25 uczestników, z czego dziewięciu to operatorzy obrabiarek skrawających reprezentujących jednostki organizacyjne z 5 państw - Czechy, Austria, Węgry, Słowenia i Polska. Konkurs polegał na wykonaniu elementu składającego się z trzech części - wałka, koła pasowego i nakrętki.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie wziął udział w konkursie w zawodzie operator obrabiarek skrawających. W tym konkursie uczestniczyły dwie szkoły z Polski: PZS nr 1 i Zespół Szkół Zawodowych z Jastrzębia Zdroju. Powiatowy Zespół Szkół nr1 reprezentował uczeń klasy IIA Technikum - Tomek Pękała, który zajął II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużymi umiejętnościami z zakresu obróbki skrawaniem i znajomością obsługi maszyn. Wręczenie cennych nagród odbyło się po zakończeniu wszystkich konkurencji i wyłonieniu zwycięzcy przez pracujące jury konkursu.

Konkursowi towarzyszyły również liczne atrakcje i wydarzenia, jak: uroczysta kolacja i wizyta w Akademii Wojskowej w Vyškovie. Wyjazd ucznia na konkurs do Vyškova wspierali pani dyrektor Teresa Wojtanowicz oraz Tadeusz Michułka jako opiekun i prowadzący.

Dziękujemy Tomkowi za udział w konkursie i reprezentowanie szkoły, a także serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.