Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 18 maja 2018
  • wyświetleń: 1400

[ZDJĘCIA] Niemcy otwierają swoje możliwości dla uczniów PZS nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

6 maja grupa 20 uczniów rozpoczęła drugi staż zagraniczny realizowany w ramach projektu pt. "Podwyższamy swoje kompetencje i umiejętności zawodowe".

Uczniowie PZS nr 1 na kolejnym stażu w Niemczech - 05.2018 · fot. PZS nr 1


Tym razem na praktyki w Niemczech wyjechali uczniowie kształcący się w zawodach:
- technik pojazdów samochodowych,
- mechanik pojazdów samochodowych,
- fryzjer,
- ślusarz,
- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych,
- sprzedawca,
- elektryk.

Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "Podwyższamy swoje kompetencje i umiejętności zawodowe", finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, jest podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów naszej szkoły. Przed wyjazdem na staż uczestnicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Brali udział w zajęciach języka niemieckiego, pedagogicznych i kulturowych oraz w szkoleniu BHP. Wszystkie te działania umożliwiły przygotowanie uczniów do właściwej realizacji założeń programu stażu, które mają pozwolić na rozszerzenie wiedzy i umiejętności przyszłych absolwentów "Samochodówki".

Uczniowie PZS nr 1 na kolejnym stażu w Niemczech - 05.2018
Uczniowie PZS nr 1 na kolejnym stażu w Niemczech - 05.2018 · fot. PZS nr 1


Nasi uczniowie podwyższają swoje kompetencje przede wszystkim zawodowe, ale również i językowe czy społeczne. Nowe doświadczenia jakie uczniowie zdobywają w trakcie praktyk z pewnością przeniosą się na ich umiejętności, postrzeganie kwestii zawodowych, otwartości na zmiany, radzenia sobie w nowych sytuacjach, szczególnie związanych ze zmianą kraju zamieszkania. Wpłyną też korzystnie na budowanie relacji w grupie rówieśniczej czy pracowniczej.

Łącząc pracę z aspektami kulturowo - poznawczymi staramy się, by nasi uczniowie i absolwenci byli ludźmi otwartymi na krajowy i europejski rynek pracy i swobodnie się w nim poruszali.

Niniejszy staż jest drugim i ostatnim realizowanym w ramach projektu z roku konkursowego 2016. 26 kwietnia kolejne dwie grupy uczniów z naszej szkoły podpisały umowy i rozpoczęły przygotowania do realizacji swoich staży zagranicznych również w Niemczech i Hiszpanii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu Erasmus+ z 2018 roku, ponieważ dokładamy wszelkich starań, aby zachować ciągłość realizacji zagranicznych mobilności i kolejnym przyszłym naszym uczniom również takie możliwości zapewnić.

Bartosz Furczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.