pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 27 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2050

Jesteśmy Eko - zajęcia w grupie Leśnych Ludków w Radostowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne w Radostowicach" podaj

20 kwietnia dzieci ochoczo krocząc do przedszkola w Radostowicach miały do zrobienia bardzo ważną rzecz. W tym dniu dominował kolor zielony a to za sprawą dnia ziemi, który przypada na 22 kwietnia.

Jesteśmy Eko - zajęcia w grupie Leśnych Ludków w Radostowicach - 20.04.2018 · fot. Przedszkole Publiczne w Radostowicach


Wymyśliliśmy wspólny plan ratowania Ziemi - wyruszyliśmy na ratunek Ziemi, zbieraliśmy do worków to, co zostało wyrzucone. Dotarliśmy aż do lasu - a tam, ku zaskoczeniu nas wszystkich, było tyle śmieci, że nie pomściliśmy wszystkiego do worków. Eko-wycieczka się udała, dzieci miały niezwykłą satysfakcję z tego, że choć w małej mierze sprawiły radość Ziemi. Po powrocie do przedszkola, zastanawialiśmy się jeszcze jak żyć ekologicznie... Szczególnie zastanawialiśmy się nad tym, jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

Na koniec zajęć ubraliśmy jeszcze naszego manekina w piękny nowoczesny strój- EKO-strój, aby podkreślić, że niektóre śmieci, rzeczy mogą być wykorzystane po raz drugi. Nasza nowa koleżanka została przyjęta do grona przedszkolaków i nazywa się Dorotka.

Krystyna Dajka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne w Radostowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne w Radostowicach" podaj