Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1155

[ZDJĘCIA] Uczniowie PZS nr 1 rozmawiali o cyberprzemocy

W piątek, 20 kwietnia Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie gościł w swoich murach przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji - p. Szymona Czysza. Celem spotkania były warsztaty dla młodzieży poświęcone zjawisku cyberprzemocy.

Uczniowie PZS nr 1 rozmawiali o cyberprzemocy - 20.04.2018 · fot. PZS nr 1


Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży szkolnej zagrożeń płynących z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej, a jednocześnie zapoznanie ich z zasadami odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z tych technologii.

Korzystając z prezentacji multimedialnej oraz filmów edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się m.in. jak postępować w przypadku zetknięcia z przemocą w wirtualnym świecie. Omówione zostały również sytuacje, w których młodzi internauci mogą narazić się na odpowiedzialność za popełniane czyny karalne.
Dzięki spotkaniu młodzież zdała sobie sprawę, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Konsekwencje takich działań w sieci mogą okazać się naprawdę poważne zarówno dla ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy.

Anna Harazin

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.