pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 19 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2299

Geodeci z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 mierzą wysoko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

12 kwietnia troje uczniów Powiatowego Zespołu Szkól nr 2 w Pszczynie z kierunku technik geodeta wzięło udział w wojewódzkim konkursie "Geodezja z pasją". Zespołowo zajęli II miejsce, a indywidualną nagrodę zdobył Michał Kucz zajmując III miejsce.

Geodeci z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 mierzą wysoko


Tym razem konkurs odbywał się w Cieszynie. Po oficjalnym rozpoczęciu każdy indywidualnie zmierzył się z testem składającym się z 50 pytań - 20 z zakresu wiedzy ogólnej, 20 z geodezji inżynieryjnej oraz 10 z znajomości prawa geodezyjnego. Następnie do rozwiązania były trzy zadania otwarte. Kolejnym punktem było drużynowe obliczanie zadania, przed którym należało wykonać odpowiednie pomiary.

W kategorii drużynowej Dominika Kędzior, Judyta Smolarz i Michał Kucz zajęli II miejsce, a dodatkowo w kategorii indywidualnej Michał Kucz wywalczył III miejsce. Udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim, to niewątpliwie duży stres dla jego uczestników, ale wygrana podnosi niewątpliwie prestiż placówki. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!
Opiekunem była Małgorzata Pozimska.

Rekrutacja dla gimnazjalistów rusza już wkrótce. Zapraszamy do kształcenia się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 na kierunku Technik geodeta.

Filmik promujący:

Marlena Kolon

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj