Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 6 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2074

Wycieczka naukowa uczniów PZS nr 1 do Strumetu

W dniu 5 kwietnia uczniowie klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie kształcący się w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i ślusarz mieli okazję zwiedzić Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET w Strumieniu.

Wycieczka naukowa uczniów PZS nr 1 do Strumetu - 05.04.2018 · fot. PZS nr 1 w Pszczynie


STRUMET jest czołowym producentem metalowych pojemników wielokrotnego użycia, stosowanych w transporcie i magazynowaniu. Zdecydowana większość produktów to pojemniki wykonywane na specjalne zamówienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Głównym odbiorcą produktów jest przemysł samochodowy, ale znajdują również zastosowanie w wielu innych gałęziach gospodarki.

Podczas wizyty młodzież miała okazję zwiedzić nie tylko hale produkcyjne, ale również podziwiać wyposażenie zakładu: sterowane numerycznie automaty do cięcia rur, numeryczne prasy, centra obróbcze CNC, laserowe wycinarki do rur, laserowe plotery tnące do blach, sterowane komputerowo stanowisko do gięcia rur oraz wiele innych nowoczesnych maszyn. Ponadto uczniowie zapoznali się z poszczególnymi etapami cynkowania ogniowego.

Warto podkreślić, że Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET jest firmą patronacką i partnerem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 dla zawodu ślusarz z innowacją spawacz oraz technik mechanik z innowacją kontroler jakości.

Pragniemy serdecznie podziękować za możliwość zwiedzenia hal oraz bardzo interesujące przedstawienie działalności firmy.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.