pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 21 marca 2018
  • wyświetleń: 1234

[ZDJĘCIA] Olimpiada przedszkolaków: mali medaliści w Woli!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj

14 marca 2018 aulę i korytarze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli zapełniło 184 małych sportowców, którzy wzięli udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków.

Mali medaliści w Woli! - olimpiada przedszkolaków


Każde dziecko uczestniczyło w jednej konkurencji, a było w czym wybierać! Biegi na czas, slalomy, "skoki kangurów" z woreczkami trzymanymi kolanami, "sadzenie ziemniaków" czyli wyścigi z wrzucaniem woreczków do obręczy, strzały piłką nożną i ręczną do bramek - to konkurencje, w których pięciolatki świetnie radziły sobie same. Ale nie zabrakło też zabaw, podczas których swoimi umiejętnościami wespół z dziećmi wykazali się rodzice. Widowiskowe były "biegi kelnerów", tych dużych i tych małych, slalomem z piłką do pin-ponga na talerzu. Rodzicom udawało się zręcznie łapać do kosza woreczki, rzucane przez ich pociechy. Wspólnie z dzieckiem zbierali na czas piłeczki tenisowe oraz wykonywali skoki w dal z miejsca.

Wielkie emocje towarzyszyły zawodnikom nie tylko w czasie zawodów i kibicowania, ale również podczas dekoracji zwycięzców. Na podium bowiem znaleźli się nie tylko najlepsi. Każde dziecko otrzymało medal, a każda placówka zasłużyła na puchar. Nagrodzono również uczestników konkursu plastycznego "Sport dla wszystkich", który oczami dzieci pięknie oddał ideę integracji z osobami niepełnosprawnymi. Imprezę uświetnił występ roztańczonej "Kolorowej Tęczy".

Dyrektor szkoły Sebastian Pyjas pogratulował wspaniałych wyników wszystkim uczestnikom: z Gminnego Przedszkola Publicznego "Bajka" we Frydku z Oddziałami Zamiejscowymi w Gilowicach, Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy w Górze, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnej, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 im. W. Chotomskiej w Woli, oraz wchodzącego w skład zespołu gospodarzy Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima w Woli. Wszystkich zaprosił na kolejną olimpiadę przedszkolaków w przyszłym roku.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj