pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 16 marca 2018
  • wyświetleń: 1717

Uczniowie pawłowickiej szkoły walczą o mandaty poselskie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach" podaj

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach walczą o mandaty poselskie na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Szkoła Pawłowice
Uczniowie pawłowickiej szkoły walczą o mandaty poselskie · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pawłowicach


Aby zająć miejsce w sejmowej ławie, uczniowie muszą pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, który potrwa do 7 kwietnia. Tytuł tegorocznej sesji nawiązuje do stulecia odzyskania niepodległości: "Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej". W drodze konkursu, nadzorowanego przez Komisję Instytutu Pamięci Narodowej, wyłonionych zostanie 460 młodocianych posłów z całej Polski, którzy 1 czerwca 2018 r. obradować będą w Sali Posiedzeń. Dwuosobowe zespoły ubiegające się o udział w SDiM muszą wykonać szereg działań. Zadaniem uczniów jest poznanie sylwetki wybranego posła pierwszego Sejmu Rzeczypospolitej, przedstawienie autorskiego planu jego kampanii wyborczej i przeprowadzenie działań na terenie gminy.

Pawłowickie drużyny to: Edyta Janosz i Natalia Pisarek, Karolina Harazin i Daria Banach, Klaudia Teszner i Aleksandra Pisarek oraz Patryk Madziar i Kacper Markowicz. Tradycyjnie ich opiekunką jest polonistka Monika Klyszcz-Kaczmarek.

Uczniowie wybrali sylwetki posłów ze Śląska Cieszyńskiego: Pawła Bobka, Ryszarda Kunickiego, Tadeusza Regera oraz księdza Józefa Londzina. W ramach zadania konkursowego podążają śladami życia posłów, wykonują plakaty i ulotki wyborcze. Organizują też na terenie gminy kampanię bezpośrednią - wiece, debaty, festyny, wizyty wyborcze. Zwieńczeniem pracy będzie badanie świadomości społecznej. Działania na bieżąco dokumentują filmami i fotografiami. Prowadzą również blogi internetowe. We wtorek, 13 marca 2018, odwiedzili urząd gminy, aby porozmawiać o realizacji swoich projektów z wójtem Franciszkiem Dziendzielem, który patronuje działaniom młodzieży.

Wyniki konkursowych zmagań poznamy już 18 kwietnia.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach" podaj