pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 10 marca 2018
  • wyświetleń: 2256

Sukces uczennicy z Goczałkowic w konkursie z języka polskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

Historia Julii mogłaby zaczynać się tak: usiadłam we wrześniu w ławce szkolnej, była akurat lekcja języka polskiego. Wszystko wokół mnie było nowe, więc patrzyłam przed siebie. Dostrzegłam cytat: "Granice mojego języka są granicami mojego świata". Pomyślałam, że warto sprawdzić, gdzie kończy się mój świat...

Czy tak było naprawdę? O to trzeba by zapytać samą Julię Loskę, uczennicę klasy III gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju, która zdobyła tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

W czasach kryzysu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w czasach, w których język zmienia się, dążąc do nieustannego uproszczenia, na krańcu (językowego) świata może znaleźć się tylko człowiek o wielkiej determinacji. Przygotowania do kolejnych etapów konkursu to próba odczarowania opinii o literaturze i gramatyce naszego języka ojczystego.

Dla Julii Język Polski okazał się wdzięcznym przeciwnikiem - swoim osiągnięciem zapewniła sobie stuprocentowy wynik z Egzaminu Gimnazjalnego z Języka Polskiego.

Sukces Julii daje nadzieję na przyszłość - humanistyka ma się dobrze!

Anna Kołacińska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj