pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 1067

[ZDJĘCIA] Pierwsza pomoc z Ochotniczym Hufcem Pracy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OHP: 12-6 Hufiec Pracy" podaj

Ochotniczy Hufiec Pracy w Pszczynie wraz z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej im. brata Alberta.

Pierwsza pomoc z Ochotniczym Hufcem Pracy - 03.2018 · fot. Ochotniczy Hufiec Pracy


Daniel, Łukasz, Paulina i Sabina opowiedzieli dzieciom o najważniejszych zagadnieniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Telefony alarmowe, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, pozycja bezpieczna boczna, resuscytacja - to podstawowe zagadnienia poruszane podczas warsztatów.

Każde dziecko pod czujnym okiem młodych instruktorów mogło przećwiczyć ułożenie w pozycji bezpiecznej - bocznej, sprawdzić do czego służy koc termiczny, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. -Przekonywaliśmy dzieci, że warto zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, aby odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba, bo możemy być jedynymi ludźmi, którzy mogą uratować czyjeś życie - mówią organizatorzy akcji.

Ochotniczy Hufiec Pracy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OHP: 12-6 Hufiec Pracy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OHP: 12-6 Hufiec Pracy" podaj