pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 2064

[ZDJĘCIA] Festiwal Języków Obcych w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Pod koniec lutego, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, po raz szósty odbył się Festiwal Języków Obcych.

Festiwal Języków Obcych w Pawłowicach - 02.2018 · fot. ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach


Jak co roku, festiwal skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. W festiwalu swój udział zgłosili uczniowie ze szkół w Pawłowicach, Pielgrzymowicach, Studzionce, Suszcu i w Jastrzębiu- Zdroju. Tegoroczna edycja odbyła się w całkiem nowej odsłonie. Uczniowie - podzieleni drogą losowania na trzy grupy - wzięli udział w trzech warsztatach/konkursach. Gdy jedna grupa przebywała na warsztatach z native-speakerem z Irlandii - Jimem, druga w tym samym czasie brała udział w warsztatach z mnemo-technik z Moniką Wisłą, a trzecia grupa uczestniczyła w konkursie językowo-kulturowym. Po czterdziestu pięciu minutach następowała zmiana zajęć na kolejne. Na każdych warsztatach uczniowie mogli zdobywać punkty. Po zliczeniu wszystkich punktów wyłoniono trzy szkoły i trzech uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów. Na koniec festiwalu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Patronat nad festiwalem objęła Gmina Pawłowice, więc nagrody zostały wręczone przez wójta Franciszka Dziendziela i dyrektora szkoły Andrzeja Wowrę.

Wśród uczniów wyróżnionych indywidualnie pierwsze i drugie miejsce zajęli Wiktor Swoboda i Piotr Łomozik - obaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Lala ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Spośród szkół pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach, a trzecie uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jastrzębiu- Zdroju. Nagrodą za pierwsze dwa miejsca w rankingu szkół są odpowiednio trzygodzinne i dwugodzinne warsztaty z native speakerem Jimem, które odbędą się w wyróżnionych szkołach w dowolnym, wybranym przez nie terminie. Uczniowie w rankingu indywidualnym otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a nauczycielom za przygotowanie uczniów i cenne uwagi. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj