pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 4 marca 2018
  • wyświetleń: 3815

Zajęcia "Stop smog!" w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 w Pszczynie wzięły udział w akcji edukacyjnej dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza.

Zajęcia „STOP SMOG!” w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie · fot. Weronika Chroszcz


Przedszkolaki poznały właściwości powietrza, dzięki licznym doświadczeniom zrozumiały co to jest SMOG i skąd się bierze. Mali pogromcy smogu dowiedzieli się: jaki wpływ ma smog na zdrowie człowieka, jak żyć, by nie wytwarzać smogu oraz jak zachować się w przypadku alarmu antysmogowego, jakie szkodliwe skutki może powodować i w jaki sposób przeciwdziałać powstawaniu chorobotwórczych gazów.

Celem naszych zajęć było kształtowanie postaw i umiejętności aktywnego działania poprzez rozbudzanie świadomości problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza. Wykonaliśmy wiele eksperymentów- oj pyłu, kurzu i innych zanieczyszczeń było wiele. Maluchy tworzyły również liczne prace plastyczne oraz rozwijały logiczne myślenie podczas rozwiązywania zagadek. Dzieci uświadomiły sobie, że spalanie w piecach niedozwolonych substancji ma negatywny wpływ na zdrowie wszystkich mieszkańców.

Dzieci zastanawiały się również, jak sprawić, by powietrze, którym oddychamy było czystsze, a tym samym zdrowsze. Najcenniejszą częścią tych rozważań były jednak propozycje działań, których podjąć się mogą nawet małe dzieci m.in.: zmniejszenie zużycia papieru, sadzenie drzew, zachęcanie rodziców do zrezygnowania z jazdy samochodem na rzecz komunikacji zbiorowej czy roweru, przypominanie im o zabraniu ekotoreb na zakupy, a także segregowanie i ponowne wykorzystanie surowców wtórnych.

Na koniec dzieci otrzymały maski przeciwpyłowe chroniące przed cząsteczkami pyłu unoszącego się w powietrzu otrzymane z Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Weronika Chroszcz

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj