pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 23 lutego 2018
  • wyświetleń: 2705

Praktyczna nauka zawodu w technikum w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Wtorek, 20 lutego, upłynął pod znakiem kolejnych porozumień zawartych pomiędzy gminą Pawłowice, a firmami JAS-FBG S.A. i JBG-2 Sp. z o.o. dotyczących kształcenia uczniów w zawodach technik - logistyk oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Pawłowice, JAS FBG
Od lewej: prezes JAS-FBG S.A. Jarosław Domin i wójt Franciszek Dziendziel · fot. UG Pawłowice


Porozumienie o praktycznej nauce zawodu oraz możliwości zatrudnienia najlepszych absolwentów w firmie JAS-FBG świadczącej kompleksowe usługi logistyczne podpisano już po raz trzeci. Tegoroczne dotyczyło dwóch kolejnych roków szkolnych 2018/2019 i 2019/2020. W 2019 r., kiedy szkoły będą kończyć zarówno absolwenci podstawówek jak i gimnazjów, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach mają powstać aż dwie klasy pierwsze - jedna dla czteroletniego cyklu nauki, a druga - dla pięcioletniego.

Porozumienie z firmą JBG-2 podpisano po raz drugi. Będzie ono obowiązywać w roku szkolnym 2018/2019. Od września 2017 pierwsza grupa uczniów z pawłowickiego technikum w branży chłodnictwa i klimatyzacji zdobywa pierwsze zawodowe szlify w fabryce "patrona" produkującej profesjonalne urządzenia chłodnicze, a najlepsi mogą liczyć na stypendium. Nabór będzie kontynuowany również w roku bieżącym.

Pawłowice, JBG-2
Od lewej: wójt Franciszek Dziendziel, prezes JBG-2 Sp. z o.o. Krzysztof Pieczonka · fot. UG Pawłowice


Trudno przecenić rodzaj kształcenia, który oferuje młodym ludziom technikum w Pawłowicach. Zapewnia uczniom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim, dzięki podpisanym porozumieniom, praktykę pod okiem specjalistów i fachowców, na terenie konkretnego zakładu pracy i w warunkach zbliżonych do tych, z jakimi młodzi pracownicy będą mieć do czynienia już po zakończeniu edukacji.

Porozumienia podpisał w siedzibach firm Franciszek Dziendziel wójt gminy Pawłowice. Firmę JAS-FBG S.A. reprezentował prezes Jarosław Domin, a firmę JBG-2 Sp. z o.o. prezes Krzysztof Pieczonka.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj