pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 15 lutego 2018
  • wyświetleń: 2212

I znów za granicą - uczniowie Samochodówki w Hiszpanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

10 lutego grupa 20 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie rozpoczęła pierwszy staż zagraniczny realizowany w ramach projektu pt. "Podwyższamy swoje kompetencje i umiejętności zawodowe!". Tym razem na praktyki w Hiszpanii wyjechali uczniowie kształcący się w zawodach: technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer.

I znów za granicą - uczniowie Samochodówki w Hiszpanii - 02.2018 · fot. PZS nr 1 w Pszczynie


Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "Podwyższamy swoje kompetencje i umiejętności zawodowe!!!" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój jest podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów naszej szkoły. Przed wyjazdem na staż uczestnicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Brali udział w zajęciach języka hiszpańskiego, pedagogicznych i kulturowych oraz w szkoleniu BHP. Wszystkie te działania umożliwiły przygotowanie uczniów do właściwej realizacji założeń programu stażu, które mają pozwolić na rozszerzenie wiedzy i umiejętności przyszłych absolwentów "Samochodówki".

Nasi uczniowie podwyższają swoje kompetencje przede wszystkim zawodowe, ale również językowe i społeczne. Nowe doświadczenia jakie uczniowie zdobywają w trakcie praktyk z pewnością przeniosą się na ich umiejętności, postrzeganie kwestii zawodowych, otwartości na zmiany, radzenia sobie w nowych sytuacjach szczególnie związanych ze zmianą kraju zamieszkania, a także budowaniem relacji w grupie rówieśniczej czy pracowniczej.

Łącząc pracę z aspektami kulturowo - poznawczymi staramy się by nasi uczniowie i absolwenci byli ludźmi otwartymi na krajowy i europejski rynek pracy i swobodnie się w nim poruszali.

Niniejszy staż jest pierwszym realizowanym w ramach projektu z roku konkursowego 2016. Kolejny odbędzie się w Niemczech, a w najbliższym czasie uczniowie naszej szkoły rozpoczną przygotowania do realizacji staży zagranicznych z roku konkursowego 2017. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu Erasmus+ z 2018 roku.

Anna Harazin

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj