pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1611

[ZDJĘCIA] Uczniowie z Gilowic na spotkaniu w Finlandii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj

W ramach realizowanego w gilowickim liceum projektu Erasmus+ "Improving Standards In Teaching School Sports to foster Physical, Cognitive and Social Development In Pupils" trzech uczniów wraz z opiekunem wzięło udział w krótkoterminowej wymianie młodzieży w szkole partnerskiej w Nӓrpes w Finlandii.

Uczniowie z Gilowic na spotkaniu w Finlandii - 15-19.01.2018 · fot. LO Gilowice


W spotkaniu, które miało miejsce w dniach 15-19 stycznia, uczestniczyły grupy uczniów ze wszystkich szkół partnerskich projektu, tj. Austrii, Czech, Łotwy, Finlandii i Polski. Głównym celem spotkania było doskonalenie umiejętności związanych z treningiem hokejowym, poznanie nowoczesnych metod pracy trenera z drużyną oraz zachęcenie jak najszerszej grupy uczniów do rozpoczęcia przygody z tym wymagającym i jednocześnie dającym dużo satysfakcji sportem zimowym.

Poza intensywnym treningiem hokejowym uczestnicy spotkania w Finlandii znaleźli czas na poznawanie kultury tego skandynawskiego kraju, integrację z pozostałymi uczniami oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który jest językiem roboczym projektu. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia pierwszoligowego meczu hokejowego, która była dodatkową okazją na obserwację mistrzów hokeja w działaniu.

Pomimo surowej zimy i chłodu, atmosfera spotkania była gorąca, tak jak i nastroje jego uczestników, którzy wrócili do domów pełni entuzjazmu i bogatsi o nowe sportowe doświadczenia.

Joanna Kocioła

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj