pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 18 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1514

[ZDJĘCIA] Sznupek o bezpieczeństwie maluchów w czasie świąt i ferii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 13 w Łące" podaj

O tym jak bezpiecznie spędzać czas podczas zabawy na podwórku, na lodowisku, w górach czy w domu dowiedziały się maluchy z kolejnej placówki w powiecie pszczyńskim. Przed zbliżającym się okresem świąt i ferii zimowych policyjny profilaktyk przypomniał przedszkolakom z Łąki m.in. numery alarmowe, pozycję żółwia i zasady bezpiecznego przechodzenia po "zebrze". Ku uciesze maluchów, policjantowi w spotkaniu towarzyszyła maskotka śląskiej policji - Sznupek.

Sznupek o bezpieczeństwie maluchów w czasie świąt i ferii - 12.2017 · fot. KPP Pszczyna


Policjant dla najmłodszych mieszkańców Łąki przygotował nie lada niespodziankę. Po krótkim powitaniu i omówieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa oczom dzieci ukazał się sympatyczny, niebieski pluszak - Sznupek. Natychmiast sprawił, że na twarzach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy.

Wcześniej jednak zgromadzone na sali maluchy wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w domu i w trakcie wypoczynku na stokach narciarskich z rodzicami. Przypomniał, czego absolutnie należy unikać w kontaktach z osobami obcymi, czego wystrzegać się przy akwenach i w jaki sposób najszybciej wezwać pomoc. Przy tej okazji przypomniał dzieciom numery alarmowe, pozycję żółwia, pomocną podczas ataku przez groźnego psa oraz zasadę nie otwierania drzwi nieznajomym.

Oczywiście, nie obyło się bez zaproszenia do radiowozu i prezentacji sprzętu służbowego. Przyszli pierwszoklasiści otrzymali również cenne porady związane z ich marzeniem wstąpienia w policyjne szeregi. Na koniec każdy z milusińskich mógł poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając policyjną czapkę, kurtkę i polar.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 13 w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 13 w Łące" podaj