Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1681

"Anioł pasterzom mówił..." - koncert świąteczny w Goczałkowicach

"Anioł pasterzom mówił..." i pokazał, jak uczniowie w Goczałkowicach-Zdroju przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia - a wszystko to w czasie specjalnie zorganizowanego koncertu.

„Anioł pasterzom mówił…” - koncert świąteczny w Goczałkowicach - 12.2017 · fot. Olivia Ryłko


Do faktu, że trwający rok szkolny jest pod wieloma względami wyjątkowy zarówno dla uczniów, rodziców i nauczycieli, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Stojąc przed ważnym zadaniem, jakim jest potrzeba integracji naszego środowiska szkolnego, powstał pomysł zorganizowania Koncertu Świątecznego.

Boże Narodzenie to czas, który wciąż jeszcze kojarzy nam się z chwilami spędzonymi w towarzystwie najbliższych. Chcieliśmy, aby nasz koncert był wyjątkowy, aby pomógł zatrzymać się w biegu codziennych spraw i w końcu, aby zwrócił uwagę obecnych na prawdziwą wartość naszych czasów - umiejętność bycia razem, wspólnego celebrowania ważnych chwil. A takich w trakcie naszego popołudnia nie zabrakło.

Oddaliśmy głos dzieciom, bo to one najpiękniej uczą spontanicznego przeżywania Świąt. W myśl zasady, że "muzyka łączy pokolenia" na scenie nie mogło zabraknąć młodzieży, a nawet rodziców, którzy chętnie pomogli w występach dzieci. Polskie święta nie obyłyby się oczywiście bez słodkości, a tradycji tej wiernie strzegli opiekunowie kiermaszu ciast.

Dziękujemy wszystkim za ten wieczór - spotkanie, które potwierdziło nasze przekonanie o potrzebie wspólnego przebywania, rozmowy i radowania się nas - dorosłych z najważniejszymi: Naszymi Dziećmi - Naszymi Uczniami.

Anna Kołacińska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.