Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1679

Zaprogramuj przyszłość w Szkole Podstawowej w Golasowicach

W Szkole Podstawowej w Golasowicach ruszyła realizacja zadań w ramach ogólnopolskiego projektu "Zaprogramuj przyszłość", który uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Projekt "Zaprogramuj przyszłość" w Golasowicach - 01.12.2017 · fot. ZSP w Golasowicach


W ramach programu nauczyciele z 230 szkół w Polsce przygotowywali się do prowadzenia lekcji z programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce. Każda placówka otrzymała zestawy do prowadzenia atrakcyjnych zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, matę edukacyjną oraz tablety. Część zajęć nauczyciele przeprowadzą w formie "offline", następne będą z wykorzystaniem robotów i komputerów. Projekt jest realizowany w 9 regionach Polski w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2018 r.

W piątek 1 grudnia uczniowie klas I - III rozpoczęli udział w projekcie uczestnicząc w "Wieczorze Programowania". Przyszli do szkoły po południu, wyposażeni w piórniki oraz latarki i wytrzymali do.... północy! Przygotowane dla dzieci zabawy były ciekawe i urozmaicone. Nauka programowania wymagała jednak cierpliwości, wytrwałości oraz umiejętności współdziałania w zespole. Wszyscy uczestnicy pracowali z dużym zaangażowaniem, a nad całością czuwali wychowawcy klas i trenerka - "mistrzyni kodowania " - pani Marta Florkiewicz-Borkowska. Największe emocje wzbudziły podchody, których celem było odnalezienie ukrytego w szkole skarbu - worka z cukierkami. Poszukiwania odbywały się tylko przy świetle latarek. Dzieci świetnie poradziły sobie również z pokonaniem "laserowego" toru przeszkód oraz z wykonaniem zakodowanego tańca.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, ZSP w Golasowicach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.