pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 29 listopada 2017
  • wyświetleń: 2364

Program Erasmus+ w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie rozpoczął realizację projektu unijnego Erasmus+, programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu.

Program Erasmus+ w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie - 11.2017 · fot. ZSP w Czarkowie


Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu "Uczenie się przez całe życie", programu "Młodzież w działaniu", Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

W tym roku szkolnym ZSP realizuje program Erasmus plus w sektorze "Edukacja Szkolna" Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne. Projekty realizowane w ramach akcji 2 - Partnerstwa strategiczne polegają na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, lokalnych lub regionalnych władz odpowiedzialnych za oświatę i innych organizacji działających na rzecz edukacji szkolnej. Celem działań powinno być wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. W szczególności chodzi o zwiększanie osiągnięć młodych ludzi z niskim poziomem umiejętności podstawowych, rozwijanie kompetencji kluczowych i przekrojowych, podnoszenie jakości edukacji i opieki oraz wzmacnianie kompetencji zawodowych nauczycieli.

Temat projektu to: "European Possibilities - Friendship, Culture and Maths" ("Europejskie Możliwości -Przyjaźń, Kultura i Matematyka".

Projekt jest realizowany we współpracy z następującymi szkołami:
  • SheriffHuttonPrimary School w York, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
  • FöräldrakooperativetGaddenskolanEkonomiskFörening w Bollebygd, Szwecja,,
  • DiadrastikoEuropaikoSxoleio w Varkiza, Grecja,
  • CeipTagoror w Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania,
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Czarkowie.


Warto przy okazji zaznaczyć, że kontakt z wszystkimi partnerami projektu został nawiązany dzięki School Education Gateway - europejskiej platformy internetowej dla szkół, do której dostęp znajduje się na oficjalnej stronie programu Erasmus plus www.schooleducationgateway.eu/pl/pub/opportunities.
Szkołę szwedzką poznaliśmy już znaczenie wcześniej przy okazji realizacji projektu w ramach wcześniejszego programu Uczenie się przez całe życie.

Pierwsze, międzynarodowe spotkanie organizacyjne uczestników projektu miało miejsce 12
i 13 listopada 2017 w miejscowości York w Wielkiej Brytanii, w szkole będącej koordynatorem całego przedsięwzięcia. Nauczyciele partnerskich szkół mieli okazję spotkać się osobiście po długich miesiącach wspólnej pracy online nad przygotowaniem projektu.

Spotkanie było podyktowane potrzebą ustalenia formalnych kwestii jak i okazją do bliższego poznania się przedstawicieli szkół partnerskich. Nie bez znaczenia była też możliwość obcowania z kulturą angielską jak i przede wszystkim przyjrzenia się z bliska szkole brytyjskiej. Uczestnicy spotkania mogli porównać szkoły, w których pracują, znaleźć podobieństwa i różnice między nimi, mocne i słabsze strony różnych systemów edukacji, co miejmy nadzieję, przełoży się na owocną współpracę przy realizacji projektu Erasmus plus.

ZSP Czarków

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj