pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 27 listopada 2017
  • wyświetleń: 2979

Życie poświęcone pasji - rozmowa z założycielami Ośrodka "Mysikrólik"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

Nauczyciele i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach Zdroju wraz z wychowawcami i uczniami Litwy wzięli udział w spotkaniu w Szczyrku.

Życie poświęcone pasji - rozmowa z założycielami Ośrodka „Mysikrólik”
fot. Anna Sławska


Podczas tego spotkania realizowaliśmy działania projektu "Dając, zyskujesz - zdobywanie różnorakich kompetencji poprzez wolontariat" finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Projekt ten miał na celu propagowanie różnych form wolontariatu, w związku z czym udało się nam nawiązać współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacji "Mysikrólik" - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Założyciele ośrodka przyjechali do Szczyrku z własnym sprzętem audiowizualnym, aby przygotować dla nas konferencję, podczas której opowiadali o tym czym się zajmują i jak pomagają dzikim zwierzętom. Pokazywali nam zdjęcia i filmy, a my wszyscy siedzieliśmy zapatrzeni, zasłuchani i zafascynowani ich zaangażowaniem w pomaganie zwierzętom.

Uczestnicy spotkania byli pod tak wielkim wrażeniem tego, co zobaczyli na konferencji oraz pasji i oddania założycieli Fundacji Mysikrólik, którzy swojej charytatywnej działalności podporządkowują większość, albo i całe swoje życie, że zapragnęli stworzyć o nich reportaż.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu o tych wyjątkowych ludziach i ich niezwykłej pasji:


Założyciele Fundacji Mysikrólik mówią, że spełnia ona ważną funkcję społeczną - pomaga dzikim zwierzętom, pomaga ludziom, którzy zgłaszają problem ze zwierzęciem oraz edukuje, poprzez prowadzone konferencje i wykłady. Potrzeby ośrodka są duże, dlatego warto pomyśleć o wsparciu go na różne sposoby, zwłaszcza finansowo lub materialnie, aby stale mógł pomagać zwierzętom.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu ośrodka na Facebooku: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Życie poświęcone pasji - rozmowa z założycielami Ośrodka „Mysikrólik”
fot. Anna Sławska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj