pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 11 listopada 2017
  • 10 grudnia 2017
  • wyświetleń: 7586

Konkurs na imiona dla dwóch żubrów z pszczyńskiej zagrody

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

O dwa byczki w ostatnich miesiącach powiększyło się stado żubrów w pszczyńskiej zagrodzie. Starszy urodził się 1 sierpnia, drugi dokładnie miesiąc później, 1 września. Teraz między innymi mieszkańcy naszego miasta mogą zaproponować imiona dla młodych zwierząt.

Żubry, Żubr, Pokazowa Zagroda Żubrów
ARiP ogłosił konkurs na imiona dla dwóch żubrów. · fot. ARiP ZP


Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla maluchów. Muszą one spełnić dwa warunki: być męskie i zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami są Planta i Plebejer, zaczynać się na PL.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Każda osoba może przesłać tylko jedną propozycję z imieniem wraz z danymi do kontaktu. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

Oceny nadesłanych pomysłów oraz wyboru najciekawszych i najbardziej oryginalnych imion dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny "Głosu Pszczyńskiego".

Przed ogłoszeniem werdyktu jury będzie musiało jeszcze sprawdzić w "Księdze Rodowodowej Żubrów", czy któreś z imion nie jest już "zajęte" - bo i tak się zdarza.

Propozycje można przesyłać do końca listopada drogą listowną lub mailową na adres: Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna: zagroda@pszczyna.info.pl.

O wynikach konkursu poinformujemy w piątek, 15 grudnia na stronie internetowej: www.zubry.pszczyna.pl

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj