pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 9 listopada 2017
  • wyświetleń: 2153

[ZDJĘCIA] XX Konkurs Gwarowy "Pogodejmy po naszymu"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju już po raz XX zaprosił dzieci klas II i III szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego do udziału w międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy po naszymu".

XX Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu" - 8.11.2017 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Celem konkursu jest przybliżenie najmłodszym mieszkańcom ziemi pszczyńskiej piękna naszego języka i ocalenie od zapomnienia wartości tkwiących w kulturowym i społecznym otoczeniu uczniów. W tegorocznej edycji, która odbyła się 8 listopada w sali widowiskowej GOK, wzięło udział 12 uczestników.

Spośród uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie na scenie GOK-u, zdaniem jury najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Janosz ze Studzienic, która przedstawiła tekst zatytułowany "O szkole" napisany przez Katarzynę Pławecką. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia II stopnia, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia stopnia III. Dyplomy i nagrody wręczyły Małgorzata Paszek - pomysłodawczyni przedsięwzięcia, emerytowany, długoletni Dyrektor GOK-u oraz aktorka Krystyna Pryszczyk.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj