pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 1262

Spotkanie policjanta z pierwszakami w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

W Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

Spotkanie policjanta z pierwszakami w Goczałkowicach - 10.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami w październiku zaprosili policjanta - mł. asp. Szymona Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a funkcjonariusz na każde pytanie odpowiadał cierpliwie i z uśmiechem.

Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, czekała na nas niespodzianka. Nasz gość nie przybył do szkoły sam... towarzyszył mu Sznupek - pies, policyjna maskotka. Sznupek bardzo zainteresował dzieci, dlatego też każdy chciał się z nim przywitać i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

Janina Barczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj