pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 października 2017
  • wyświetleń: 2610

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej w SP nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

W czwartek, 19 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej - pasowanie na ucznia.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach - 19.10.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: pani Joanny Furczyk, pani Elżbiety Beczały, pani Janiny Barczyk i pani Izabeli Kowalskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci wszystkich klas pierwszych ubrane w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Starsi koledzy brawurowo poprowadzili tę uroczystość. Przywitali gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Cała uroczystość oparła się o format programu talent show "Jestem gotów". Dzieci przy kolorowej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności. Przy burzy oklasków, w odświętnych strojach, z granatowymi tarczami przy piersi pierwszacy błysnęli talentem recytatorskim, wokalnymi matematycznym. Po zaprezentowaniu się w kolejnych konkurencjach, jury w składzie: pani Anna Kołacińska, pani Gabriela Pająk i pani Gabriela Wrzoł jednogłośnie "było na tak" i zadecydowało o tym, że dzieci są gotowe do bycia uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła dyrektor dotykając kredką - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców, także pani dyrektor nie kryła wzruszenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Jolanta Szczygieł

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj