pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 października 2017
  • wyświetleń: 1990

SP1 z Goczałkowic w finale woj. turnieju "Z podwórka na stadion"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

Rozpoczęła się XVIII edycja Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym.

SP1 z Goczałkowic w turnieju "Z podwórka na stadion"


Turniej organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat. Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i przyjemność z gry. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach rozgrywek dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski.

SP1 z Goczałkowic w turnieju "Z podwórka na stadion"
Uczniowie SP 1 z Goczałkowic-Zdroju · fot. Eugeniusz Machoń


23 października na obiekcie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie przy ul. Kazimierza Wielkiego 5 rozegrany został w ramach Turnieju pierwszy etap - etap powiatowy. Szkołę Podstawową nr 1 z Goczałkowic-Zdroju reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-12.

Skład drużyny dziewcząt: Laura Furczyk, Patrycja Matula, Martyna Przemyk, Natalia Chudek, Patrycja Kozik, Oliwia Głogowska.
Drużyna chłopców: Patryk Grygierczyk, Maksymilian Maćkowski, Dominik Bień, Maciej Król, Marcel Helik, Kamil Gola, Mateusz Kotas, Tomasz Jacek, Jakub Ryłko, Jakub Grygierczyk.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy awansowali do kolejnego etapu czyli finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim.

Łatwiejszą drogę awansu miały dziewczęta, bowiem okazały się jedynymi odważnymi w naszym powiecie. Zdecydowanie o wiele więcej emocji i nerwów dostarczyła reprezentacja chłopców, którzy po remisie 1 - 1 w pierwszym meczu aby awansować musieli drugie spotkanie wygrać dziewięcioma bramkami i nie stracić żadnej. Pełna mobilizacja oraz perspektywa udziału w finale wojewódzkim sprawiła, że nie tylko nie stracili żadnej bramki ale na dodatek strzelili drużynie przeciwnej aż 12 tym samym uzyskując awans.

Opiekunami naszych reprezentantów byli panowie Jarosław Firganek i Eugeniusz Machoń.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach Zdroju

Eugeniusz Machoń

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj