pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 października 2017
  • wyświetleń: 1389

Code Week w gminie Miedźna - uczniowie uczyli się programowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

Po raz piąty w dniach 7-22 października odbywał się Europejski Tydzień Kodowania, kolejny raz także w szkołach i przedszkolach gminy Miedźna.

Code Week w gminie Miedźna - 7-22.10.2017 · fot. ZSP w Miedźnej


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnej oraz Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka uczniowie mogli programować z Minecraftem na platformie code.org oraz zaprogramować robota Karel na platformie www.hoc.nclab.com/karel/pl/. Uczniowie klas I-III mogli spróbować swoich sił w kodowaniu na Kodable oraz Run Marco. Odbyły się także zajęcia dla klasy I, II i III wprowadzające do programowania w języku Scratch.

Nauka programowania to nie tylko komputery. Przedszkolaki i klasy młodsze miały zajęcia pod hasłem "Kodowanie na dywanie". Odkodowaliśmy obrazki motyla, biedronki i pszczółki, szukaliśmy skarbów zaszyfrowanych kodem i "programowaliśmy" siebie tak jak roboty. Na przerwach mogliśmy rozwiązać krzyżówkę za pomocą QR-kodów i pogłówkować podczas łamania logicznych zagadek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa "zakubkowani", polegająca na układaniu kubków w piramidy za pomocą kodu. Gimnazjaliści z Miedźnej uczyli swoich młodszych kolegów z klasy IV programować robota LEGO MINDSTORMS. W Górze uczniowie przygotowali loga reklamujące Tydzień Kodowania.

Code Week w gminie Miedźna
fot. A. Gibas, W. Włosiak

Agata Gibas, W. Włosiak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj