Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 23 października 2017
  • wyświetleń: 1013

Wolontariusze z Indii i Brazylii w Powiatowym Zespole Szkół nr 2

W dniach 2-14 października w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 po raz drugi został zrealizowany projekt "International Education" organizowany przez AIESEC - organizację prowadzoną m.in. przez Oddział lokalny w Katowicach na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Wolontariusze z AIESEC w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 - 2-14.10.2017 · fot. PZS 2


Organizacja AIESEC to największa na świecie organizacja prowadzona przez studentów, działająca nieprzerwanie od 1948 roku. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach w języku angielskim prowadzonych przez wolontariuszy z innych kontynentów. W tym roku gośćmi byli Reha z Indii oraz Matheus z Brazylii.

Studenci prezentowali swoje kraje: położenie geograficzne, historię, taniec, jedzenie, sztukę, religię, zabytki. Projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie zadawali pytania gościom i rozmawiali w języku obcym.

Wolontariusze z AIESEC w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 - 2-14.10.2017
Wolontariusze z AIESEC w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 - 2-14.10.2017 · fot. PZS 2


Doświadczenie to, jak poprzednim roku było wspaniałym przeżyciem dla młodzieży, która nie często ma okazję, aby właśnie w taki sposób poszerzać swoje horyzonty. Uczniowie mieli niesamowitą szansę, aby sprawdzić swoje umiejętności interpersonalne i językowe.

Mamy nadzieję, że za rok znowu uda nam się wziąć udział w tego typu projekcie.

Wirginia Fitowska / PZS nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.