Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 października 2017
  • wyświetleń: 1812

Święto Komisji Edukacji Narodowej w SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

13 października przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, nauczyciele, uczniowie oraz wszyscy ci, którym dobro oświaty jest bliskie sercu, wspólnie świętowali najważniejszy dla edukacji dzień - Święto Komisji Edukacji Narodowej. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów był cytat "ojca literatury amerykańskiej " M. Twaina - "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać".

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 14.10.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


W mowie powitalnej dyrektor Beata Smolarek powitała zaproszonych gości: wójta gminy G. Plachę, przewodniczącego Rady Gminy P. Jacka, Inspektora Oświaty K. Turonia, przewodniczących Rady Rodziców S. Szczotkę i A. Maćkowskiego, nauczycieli-seniorów oraz pozdrowiła przybyłych na uroczystość absolwentów szkoły.

W trakcie uroczystości nie zabrakło serdecznych podziękowań dla pracy pedagogów ze strony włodarzy gminy. Gabriela Placha złożyła na ręce dyrektor symboliczną wiązankę kwiatów z życzeniami i wyrazami wdzięczności dla wszystkich nauczycieli za trud wprowadzania młodych ludzi w dorosłe życie, za misję wychowywania kolejnych pokoleń goczałkowiczan i równocześnie służbę drugiemu człowiekowi. Słowami Jana Pawła II z całego serca wójt podziękowała także wszystkim nauczycielom za zaangażowanie, współpracę i wyrozumiałość w tworzeniu nowej szkoły - Są ludzie, którzy mają serca ze złota. Wszystko, co czynią, jest odbiciem ich serdeczności. Do życzeń dołączyli się również przewodniczący Rady Gminy oraz przewodniczący Rady Rodziców.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 14.10.2017
Święto Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 14.10.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


14 października jest wspaniałą okazją do docenienia i nagrodzenia pracy nauczycielskiej. Dyrektor Beata Smolarek wręczyła nauczycielom swoją nagrodę za promocję szkoły w różnych dziedzinach. W tym roku wyróżnienie otrzymali: P. Jarosz, K. Skipioł, J. Młodzik, D. Kołacińska, A. Niwińska, A. Kubica, M. Mrzyk, D. Antonik, R. Matuszczak-Machała, J. Szczygieł, H. Dyduch, K. Kupper, A. Kołacińska, W. Korzeniowski, K. Bienioszek, Ł. Hanke, J. Sobkowiak, J. Kordoń.

Podczas akademii uczniowie klas III przypomnieli krótki rys historyczny związany z nowatorską uchwałą z 1773 roku, gdyż była to pierwsza w Europie państwowa władza oświatowa.

Jak co roku nie zabrakło oczywiście uczniowskich życzeń dla nauczycieli oraz symbolicznych kwiatów i upominków wyrażających wdzięczność za starania i wysiłek włożone w codzienną pracę oraz rozniecanie "płomienia ambicji i aspiracji" wśród młodych. W ramach podziękowania uczniowie złożyli także obietnicę, że wyrosną na wartościowych ludzi.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 14.10.2017
Święto Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 14.10.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju


Uroczystościom towarzyszyły występy muzyczno-taneczne oraz kabaret przygotowany przez uczniów klasy 3b. Pokaz dotyczył skomplikowanych relacji tego, który by chciał i tego, który nie zawsze może, czyli rzecz jasna nauczyciela i ucznia. Pantomimie towarzyszył akompaniament muzyczny, a całość sprawiła oglądającym wiele radości i uśmiechu.

W trakcie akademii nastąpiło także wręczenie klucza przez dyrektor nowej przewodniczącej szkoły. Marta Adamczyk w obecności całej społeczności uczniowskiej złożyła uroczyste ślubowanie i podziękowała za zaufanie, którym obdarzyli ją koledzy i koleżanki w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach Zdroju

Monika Major

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.