pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 1391

"Odkryj piękno Pszczyny" - gra miejska dla uczniów podstawówek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

16 października od 12.00 do 15.00 zorganizowana została gra miejska dla uczniów szkół podstawowych miasta Pszczyna (klasy V lub VI). Organizatorem byli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie (klasy Liceum o innowacji: pedagog społeczny), pod opieką dr Natalii M. Ruman.

Gra miejska - 16.10.2017


Wydobywając kwintesencję dziejów, podczas gry uczniowie skupiali się na wybranych zagadnieniach dotyczących: charakterystyki regionu miasta Pszczyna, wzmianek historycznych, specyfiki wielokulturowości narodowej i wyznaniowej, edukacji i kultury. Przemarsze poświęcone byly zabytkom, wpisanym w krajobraz przyrodniczo-kulturowy i historyczny regionu. Dziś zabytki architektury mogą okazać się idealnym miejscem, będącym syntezą działań edukacyjno- animacyjnych, przyrodniczych i kulturowych w oparciu o pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego.

Istotą projektu była troska o zachowanie w "małej ojczyźnie" wartości i tradycji, dopełnienie wartości dzisiejszych i stwarzanie jej wartościowej przyszłości. Budzenie postaw szacunku dla dziedzictwa kultury lokalnej, jako jednego z wielu pełnoprawnych elementów wielkiego uniwersum kultury człowieka. Pielęgnowanie dziedzictwa i wzmacnianie własnej tożsamości i niezależności kulturowej wśród najmłodszych. Rozpoczęcie przemyślanej i trwałej pracy organicznej u siebie, u podstaw, na rzecz własnej "małej ojczyzny" i na rzecz siebie - jej pełnoprawnego obywatela.

Początek gry był w Bramie Wybrańców. Następnie uczestnicy udali się według wskazówek na specjalnej mapie do: Ławeczki Daisy, Kościoła pw. Wszystkich Świętych z tablica bpa Bogedaina, Muzeum Prasy Śląskiej, Kapliczki Bądź Wola Twoja, Grobu Hochbergow, Eliasza i Pistulki, Zamku oraz Starostwa Powiatowego z tablicą J. Piłsudskiego.

Przy każdym obiekcie uczestnicy wysłuchiwali krótkich historyjek z ciekawostkami oraz rozwiązywali quizy, zdobywając punkty na swoich kartach pracy. Wszystkie materiały dydaktyczne przygotowała młodzież PZS 2 w Pszczynie. Podczas zabawy organizatorzy propagowali wśród najmłodszych czytanie książek, dlatego każdy uczestnik otrzymał przy każdym stanowisku karteczke z ciekawym cytatem. Gratulujemy wiedzy i zapału podtrzymywania dziedzictwa kulturowego Uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi w Pszczynie z Panią Opiekun Milena Pitlok. Nad grą miejska patronat objął Pan Starosta Pawel Sadza oraz Pan Starosta Krystian Szostak. Dziekujemy za serdeczne przyjęcie nas w Starostwie Powiatowym oraz za wręczenie nagród i dyplomów.

Natalia Ruman

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj