pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 11 października 2017
  • wyświetleń: 1203

Powiatowy Zespół Szkół świętuje 70. lat partnerskiej placówki w Czechach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

7 października Piotr Cygan, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, miał przyjemność uczestniczyć w obchodach 70. rocznicy istnienia Střední Odborná Škola w Podbořanach.

Powiatowy Zespół Szkół świętuje 70-lecie partnerskiej placówki w Czechach - 7.10.2017 · fot. PZS 2


Od lat czeska szkoła w Podbořanach jest partnerską placówką Powiatowego Zespołu Szkół nr 2. Obie szkoły uczestniczą w programach unijnych i dzięki pozyskanym środkom pieniężnym organizują wymiany uczniowskie i przede wszystkim praktyki zagraniczne.

Czechy, to przetarty szlak dla uczniów z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Kolejne grupy przyszłych kucharzy i dietetyków regularnie wyjeżdżają do Podbořan, by tam przez cztery tygodnie kształcić się w wyuczanym zawodzie.

Z okazji 70. rocznicy powstania Střední Odborná Škola w Podbořanach dyrektor PZS 2 złożył gratulacje i życzenia, by kolejne pokolenia uczniów i absolwentów sprawiały, by pomimo upływających lat szkoła w Podbořanach pozostała wiecznie młoda.

Marlena Kolon

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj