pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 1518

Dzień warzywnych i owocowych niespodzianek w Przedszkolu nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie" podaj

W czwartek, 28 września w Przedszkolu Publicznym nr 2 zorganizowano "Dzień warzywnych i owocowych niespodzianek", który rozpoczął się kolorowym korowodem oraz inscenizacją utworu J. Brzechwy "Na straganie" w wykonaniu nauczycielek grup.

Dzień warzywnych i owocowych niespodzianek w Przedszkolu Publicznym nr 2 - 28.09.2017 · fot. Przedszkole Publiczne nr 2


Poprzez ta imprezę kształtowaliśmy u dzieci prozdrowotną postawę. Zachęcaliśmy je do codziennego spożywania warzyw i owoców jako źródła zdrowia i siły. Przedszkolaki wielozmysłowo poznawały warzywa i owoce, śpiewały piosenki związane z uroczystością, rozwiązywały zagadki, układały puzzle.

Druga część imprezy odbyła się na świeżym powietrzu w ogrodzie, gdzie dzieci miały kontakt z warzywami i owocami poprzez zabawy ruchowe (np. turlanie dyni). Uroczystość zakończyła się wspólną "Jesienną poleczką" i rozdaniem dyplomów poszczególnym grupom za aktywny udział w zabawach. Pragniemy podziękować rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy poprzez kolorystyczne ubranie dzieci odpowiednio do wybranego przez grupę warzywa bądź owocu oraz dostarczenie ciekawych owoców i warzyw do kącików przyrody w grupach. Impreza była udana. Dzieci chciałyby ją powtórzyć za rok, więc na pewno wejdzie ona na stałe do kalendarza imprez w naszym przedszkolu.

Przedszkole Publiczne nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie" podaj