Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 1314

[ZDJĘCIA] Wakacyjne półkolonie w szkole w Golasowicach

"Wakacje też mogą być twórcze" - pod takim hasłem Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach zorganizował w swojej placówce wakacyjne półkolonie.

Wakacyjne półkolonie w szkole w Golasowicach - 21-25.08.2017 · fot. ZSP w Golasowicach


W dniach 21-25.08 piętnaścioro dzieci wzięło udział w artystycznych wyzwaniach, które każdego dnia mocno pobudzały wyobraźnię i zachęcały do wyrażania siebie. Dzieci w przeciągu tylko tych kilku dni zdążyły poznać i ozdobić techniką decoupage szkatułkę, zrobić swoje własne pamiętniki i pudełka exploding box. Ciekawostką jest ta tajemnicza nazwa, a chodzi o to, że jeśli podniesie się pokrywkę to całe pudełko nagle się otwiera. Każda ścianka jest osobną historią, którą łączy jeden temat. W tym przypadku dzieci eksperymentowały ze wspomnieniami z wakacji.

Jedną z większych atrakcji było lepienie w glinie i modelinie. Powstało mnóstwo ślicznych, glinianych zwierzątek oraz owoców czy instrumentów z modeliny, do których później zostały przyklejone magnesy. Takie gotowe ozdoby na lodówkę pewnie cieszą oko każdej mamy. Mimo napiętego plastycznego grafiku, dzieci każdego dnia zdążyły się poruszać na sali gimnastycznej, a furorę wywołała zabawa w "małego osiołka", do której melodia przygrywana była na gitarze. Śpiew towarzyszył też między plastycznymi zadaniami, kiedy dzieci poznały piosenkę "Zostań moją przyjaciółką". Była to dodatkowa przyjazna zachęta do uszycia swojej własnej, filcowej przyjaciółki. Maskotki wyszły wspaniale, a wszystkie prace zostaną pokazane rodzicom na pierwszej wywiadówce.

new / pless.pl, źródło: ZSP w Golasowicach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.