Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4590

[ZDJĘCIA] Wakacyjne remonty szkół w gminie Pawłowice

Wakacje to dobry czas na przeprowadzenie remontów. W Pawłowicach we wrześniu uczniowie powitają swoje szkolne mury wyremontowane i odnowione.

Wakacyjne remonty szkół w gminie Pawłowice - 08.2017 · fot. UG Pawłowice


Trwa kolejny etap termomodernizacji ścian budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach wraz z kolorystyką elewacji oraz wymianą starej stolarki okiennej jeszcze nie wymienionej. Zostanie także wykonany remont schodów zewnętrznych wraz z nowymi balustradami. Prace remontowe wykonuje firma Ben-Bud z Żor.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w nowym roku szkolnym będą mogli ćwiczyć na przebudowanym boisku wielofunkcyjnym. Oprócz boiska na uczniów czekają również odmalowane klasy i korytarze, a także odświeżona elewacja budynku, którą wykona firma SKID z Pawłowic.

Również szkoła w Krzyżowicach przechodzi wakacyjny lifting. Odnowione zostały sale lekcyjne, korytarze, świetlica, biblioteka i przedszkole. Odmalowana została także elewacja budynku, która utrzymana jest w jasnych pastelowych kolorach. Prace wykonywane były w ramach szkód górniczych i przy dofinansowaniu z Urzędu Gminy.

Wakacyjne remonty trwają także w innych placówkach: w przedszkolu i szkole w Warszowicach, w Golasowicach - gdzie wykonywane jest również odwodnienie i Pielgrzymowicach. Wiele prac wykonywanych jest przez Gminny Zespół Komunalny. Prace polegają głównie na odświeżeniu i odmalowaniu sal lekcyjnych i korytarzy szkolnych, tak aby dzieci po wakacjach z uśmiechami na twarzach wróciły do swoich szkół.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.