pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 17 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4885

Łarisa Doniecka Laureatem Konkursu dla Nauczycieli Języka Angielskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj

Łarisa Doniecka, nauczycielka języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli, znalazła się wśród 10 Laureatów Konkursu dla Nauczycieli Języka Angielskiego Roku 2016 BAS.Konkurs "Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2016" miał na celu wyróżnienie pedagoga, który oprócz osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej, jest autorytetem dla młodzieży. Innowacyjność nauczyciela polega na jego zaangażowaniu, umiejętności współpracy z uczniami i pomysłowości. Nauczyciel Roku to pedagog z pasją. Spośród setek kandydatów, jury wytypowało 10 nauczycieli laureatów ze szkół na terenie całej Polski. Wśród miast takich jak Warszawa, Radom, Lublin, Bydgoszcz, Wrocław, Otwock i Toruń, znalazła się Wola, a w niej nauczyciel z gminy Miedźna.

Kandydatów do tytułu najlepszego nauczyciela w Polsce mogli zgłaszać m.in. inni nauczyciele, dyrektorzy szkół lub placówek oświatowych, uczniowie i ich rodzice, organy prowadzące czy związki zawodowe. Z kolei uczestnikiem konkursu mógł być każdy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej lub innej placówce oświatowej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, jak również nauczyciele działający poza granicami kraju na rzecz Polonii.

Łarisa Doniecka Laureatem Konkursu dla Nauczycieli
Łarisa Doniecka Laureatem Konkursu dla Nauczycieli Języka Angielskiego · fot. archiwum prywatne


Harmonogram konkursu był dość napięty - termin nadsyłania wniosków wypełnionych przez osoby zainteresowane kończył się pod koniec lutego, a ogłoszenie listy 10 laureatów nastąpiło już w marcu. Każdy z wybranych miał za zadanie przygotować do kwietnia prezentację w dowolnej formie multimedialnej na temat swoich osiągnięć. W prezentacji nauczyciela z Woli znalazły się czynności, które wykonuje ze swoimi uczniami na co dzień: projekty z lokalną społecznością, współpraca z Fundacją Śląskie Hospicjum dla dzieci, laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z języka angielskiego. Jak sama napisała, jej osiągnięcia to sukcesy jej uczniów.

Organizatorem Konkursu jest British Alumni Society, Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce, a Gala Konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2016 BAS oraz Debata Oksfordzka odbyła się 10 czerwca w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Łarisa Doniecka Laureatem Konkursu dla Nauczycieli
Łarisa Doniecka Laureatem Konkursu dla Nauczycieli Języka Angielskiego · fot. archiwum prywatne

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj