Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 12 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 1840

[ZDJĘCIA] Magiczna Noc z Andersenem w Miedźnej

W piątek, 7 kwietnia w Szkole Podstawowej w Miedźnej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się, by już po raz czwarty, uczcić dzień urodzin wielkiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej właśnie okazji postanowiono spędzić w szkole "Noc niespodzianek".

Magiczna Noc z Andersenem - 7.04.2017 · fot. Szkoła Podstawowa w Miedźnej


Wieczór tradycyjnie rozpoczęto sadzeniem drzewka, zadanie to z wielkim zaangażowaniem wykonała pani wicedyrektor Zofia Kempka wraz wybranymi uczniami. W czasie całonocnej imprezy zaplanowano głośne czytanie bajek, wspólną kolację i zabawy integracyjne. Ponadto, pod czujnym okiem pani Katarzyny Jagielskiej-Dzióbek wykonano piasek kinetyczny. Przysłowiową wisienką na urodzinowym torcie były nocne podchody w poszukiwaniu skarbu Andersena, który został wykradziony ze szkolnej biblioteki przez nieznanych "włamywaczy". Uczniowie wraz z opiekunami wyszli na szkolne podwórko i posiłkując się instrukcjami odnaleźli skarb, pomogła im w tym policjantka Karolina, której bardzo dziękujemy.

Dzieci bardzo zaangażowały się we wszystkie zabawy. Z uwagą wysłuchały bajek, które przeczytali zaproszeni goście, wśród nich pan Grzegorz Miketa oraz panie: Joanna Gorecka i Zofia Kempka. Goście, zgodnie z coroczną tradycją, otrzymali pamiątkowe "Medale Przyjaciela Książki". Największą atrakcją wieczoru był oczywiście nocleg w szkole, uczniowie po harcach i zabawach udali się na drzemkę, która, jak to zwykle bywa, nie trwała długo. W tym czasie opiekunowie uporali się z porządkowaniem sal.

Większość uczestników zabawy obudziła się wcześnie rano w sobotę i zmęczeni udali się do swoich domów, pod opieką rodziców, którzy przybyli po swoje pociechy. Nad całością imprezy czuwała pani Agnieszka Włosiak, która jest inicjatorką tego wydarzenia w naszej placówce, była też pomysłodawczynią głównej zabawy. Podziękowania należą się wszystkim opiekunom i wychowawcom oraz Radzie Rodziców, która wsparła imprezę materialnie.

S. Nycz

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.