Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 3 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 852

Młodzież z Rolniczoka nie boi się wyzwań

30 marca w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty projektu "Młodzi technicy we współczesnej Europie", dzięki któremu 75 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 zrealizowało miesięczne staże w aż pięciu europejskich krajach.

Młodzi technicy we współczesnej Europie · fot. Powiat


Wartość projektu "Młodzi technicy we współczesnej Europie" wyniosła ponad 790 tys. zł, a środki na jego realizację udało się w 100% pozyskać z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu było umożliwienie 75 uczniom z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 odbycia miesięcznych staży w Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Czechach i Włoszech.

Dzięki udziałowi w projekcie młodzież mogła zdobyć nowe umiejętności i kompetencje zawodowe, nauczyć się języka obcego w danej branży, a także poznać kulturę, tradycje i zwyczaje krajów partnerskich. Projektem zostało objętych 10 kierunków kształcenia m.in. technik hotelarstwa, technik geodeta, technik ekonomista, technik budownictwa czy technik informatyk.

Podczas konferencji podsumowującej, która odbyła się 30 marca w sali widowiskowej PCK, to młodzież przedstawiła swoje wrażenia z odbytych staży i rezultaty swojej pracy.

Młodzi technicy we współczesnej Europie
Młodzież z Rolniczoka nie boi się wyzwań · fot. Powiat


- Europa zaczyna się tutaj, a kończy się tam, gdzie sobie wymyślicie. Gdziekolwiek będziecie chcieć, tam pojedziecie. O takiej Europie wszyscy marzyliśmy i taką Europę dzisiaj mamy - podkreślał Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego.

Podsumowanie projektu było także okazją do wręczenia certyfikatów wszystkim uczestnikom.

- Wasza swada, pewność siebie, relacje z pobytu, które nam tutaj przedstawiliście, są dowodem na to, że jesteście Polakami, Europejczykami, obywatelami świata i że ten świat jest na was otwarty. Ten świat przed wami stoi otworem, a te programy temu służą - mówił podczas wręczania certyfikatów wicestarosta pszczyński, Krystian Szostak.

Projekt "Młodzi technicy we współczesnej Europie" realizowany był w ramach innego europejskiego projektu pn. "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego", finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.