Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 28 marca 2017
  • wyświetleń: 2436

[ZDJĘCIA] XV Spotkania z Profilaktyką "Dwójce"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

13 marca w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbyła się jubileuszowa edycja Spotkań z Profilaktyką. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy Jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie. Tegoroczne spotkania miały hasło przewodnie "Muzeum alternatywą dla uzależnień".

XV Spotkania z Profilaktyką w "Dwójce" - 13.03.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2


Podczas corocznych spotkań w gronie nauczycieli i uczniów, myślą przewodnią jest uświadamianie sobie i innym, jak walczyć z różnego rodzaju uzależnieniami. W tym roku - jubileuszowym - uczniowie przenieśli się w przeszłość i prezentowali problem uzależnień w minionych epokach. Interpretacje uczniów sięgały prehistorii, średniowiecza, starożytności. Sięgnęli także do klasyki i zaprezentowali swoją wersję "Dziewczynki z zapałkami" i "Kopciuszka".

Część druga warsztatowa zachęcała dzieci do zaprojektowania znaku ostrzegawczego dla stosowania używek i napisania listu instrukcji, co robić, aby uniknąć zniewolenia nałogiem. Dużym udogodnieniem dla Komisji była możliwość obserwacji procesu powstawania prac, a rezultat działań od razu można było zobaczyć w formie wystawy pokonkursowej. Drużyny mogły stosować bardzo zróżnicowane techniki plastyczne, korzystając również z własnych pomysłów. Drużyny mogły stosować bardzo zróżnicowane techniki plastyczne, korzystając również z własnych pomysłów.

XV Spotkania z Profilaktyką w "Dwójce" - 13.03.2017
XV Spotkania z Profilaktyką w "Dwójce" - 13.03.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2


Zmagania były oceniane przez niezależną Komisję w składzie: przewodniczący - mgr Monika Gazda, mgr Małgorzata Wójcik i mgr Iwona Ficek-Jarczok. Dzieci były pod dobrą opieką, ponieważ konkurs obserwowali przedstawiciele policji - Karolina Błaszczyk i Szymon Czysz. Na wspaniały efekt końcowy niewątpliwie miało wpływ miejsce - Stajnie Książęce. Wszyscy w konkursie zdobyli nagrody i wyróżnienia, a dla organizatorów największą nagrodą jest udział i zaangażowanie uczestników. Pozostaje zatem przekonanie, że kolejne spotkania za rok.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczniom za przystąpienie do konkursu oraz wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów i osobiste zaangażowanie w działania profilaktyczne. Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez udziału sponsorów, którzy dzięki zrozumieniu idei Spotkań wsparli organizatorów. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektora Muzeum Zamkowego w Pszczynie - Macieja Klussa za udostępnienie pomieszczeń Stajni Książęcych oraz do pani Moniki Gazdy z Urzędu Miasta Pszczyna za wsparcie konkursu nagrodami. Podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Wójcik za jej nieocenioną pomoc i sprawy organizacyjne.

XV Spotkania z Profilaktyką w "Dwójce" - 13.03.2017
XV Spotkania z Profilaktyką w "Dwójce" - 13.03.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2

Gabriela Skrzypska, Agnieszka Czernecka, Beata Hellwig

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.