Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 28 marca 2017
  • wyświetleń: 1681

Uczniowie PZS 1 na szkoleniu w Domu Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

23 marca klasa I c Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką p. Agnieszki Klimczok po raz kolejny odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Pszczynie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza. Tym razem, dzięki uprzejmości naszych przyjaciół, młodzież wzięła udział w szkoleniu z zakresu "Pielęgnacji chorego w warunkach domowych" zorganizowanym przez Europejskie Centrum Opieki Długoterminowej.

Uczniowie PZS 1 na szkoleniu w Domu Pomocy Społecznej - 23.03.2017 · fot. PZS nr 1


Podczas dwugodzinnych zajęć młodzież naszej szkoły wzbogaciła swoją wiedzę o umiejętności i zasady związane z pełnieniem opieki nad osobą chorą. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi, co to są odleżyny i jak im zapobiegać, jak dobrać odpowiedni rozmiar pieluchomajtek oraz w jaki sposób założyć je osobie chorej, w jaki sposób przeprowadzić toaletę chorego (np. mycie głowy). Uczniowie dowiedzieli się również, jakimi kosmetykami najlepiej pielęgnować osoby starsze i chore.

Na zakończenie szkolenia młodzież naszej szkoły miała okazję zobaczyć salę mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i spotkać się z osobami przewlekle chorymi. Ponadto uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w bardzo ciekawym, pouczającym i z pewnością przydatnym szkoleniu.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.