pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 24 lutego 2017
  • wyświetleń: 2479

Uniwersytet Trzeciego Wieku na Forum Seniora w Katowicach

Seniorze bądź aktywny! - to przesłanie II konferencji, która 22 lutego odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a zorganizowana została w ramach Forum Seniora przez Śląski Urząd Marszałkowski i "Dziennik Zachodni".

Spotkanie poświęcone było różnym formom aktywności osób w wieku 60+ i więcej: intelektualnej, fizycznej, społecznej i duchowej. Dla licznie zebranych seniorów wykłady wygłosili eksperci z medycyny, edukacji fizycznej, ekonomii i i polityki społecznej.

Profesor Grzegorz Opala, znany neurolog, przekonywał seniorów, że siła jest w nich samych, mogą wiele zrobić dla siebie i dla innych wykorzystując swoja wiedzę, potencjał, umiejętności i doświadczenie. Dr hab. Anna Zwierzchowska z AWF zachęcała zebranych do różnych form aktywności we wszystkich sferach życia. Profesor Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego odniósł się do mitów i prawd dotyczących osób w starszym wieku, szczególnie w odniesieniu do organizacji czasu i miasta przyjaznego seniorom.

Z kolei dr Helena Hrapkiewicz, kierownik UTW w Uniwersytecie Śląskim przedstawiła cele działania uniwersytetów trzeciego wieku, które w Polsce działają od 1975 r. i jest ich już ponad 650. Organizacje te skupiają ludzi starszych, którzy chcą coś zrobić dla siebie i innych, a działania przez nich podejmowane przeciwdziałają m.in. wykluczeniu społecznemu osób starszego pokolenia.

II Forum Seniora było też okazją do wręczenia nagród laureatom plebiscytu "UTW na 6+". Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku zdobył w tym plebiscycie zaszczytne drugie miejsce.

Ewa Kołodziejczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.