pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 24 lutego 2017
  • wyświetleń: 2795

[ZDJĘCIA] III edycja Konkursu Regionalnego w PZS 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W czwartek, 23 lutego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie odbyła się III Konferencja Regionalna oraz III edycja Konkursu Regionalnego pt. "Dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej na zawsze w naszej pamięci... O ekologii sacrum i profanum" dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu.

III edycja Konkursu Regionalnego w PZS 2 - 23.02.2017 · fot. PZS 2


W Konkursie wzięli udział przedstawiciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Bema w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, którzy byli zarazem organizatorami spotkania. To już trzecia edycja, którą swym patronatem objął Starosta Pszczyński oraz Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

W skład komisji weszli: starosta pszczyński Paweł Sadza, wicestarosta pszczyński Krystian Szostak, Ślązaczka Roku 2009 Otylia Trojanowska, przedstawiciele Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie Lucyna Jabłeka i Cezary Waluszko, proboszcz Parafii św. Jadwigi w Starej Wsi ks. Alojzy Bok, studentki Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego: Natalia Kidoń, Zuzanna Kiryluk, Agata Płonka, Agata Pokładnik oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

III edycja Konkursu Regionalnego w PZS 2 - 23.02.2017
III edycja Konkursu Regionalnego w PZS 2 - 23.02.2017 · fot. PZS 2


Uroczystość okraszona była piosenkami wykonanymi przez Zespół "Folkowianie". Niespodzianką dla gości była prezentacja muzyczno-taneczna zespołu regionalnego ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach "Gryfne Bajtle". Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy 2 LOB (o innowacji: pedagog społeczny): Ewelina Kuźnik i Mateusz Pudełko, którzy od początku roku szkolnego wyróżniają się w nauce i zaangażowaniem na rzecz szkoły, za co ich rodzice odebrali serdeczne podziękowania od dyrekcji.

Starosta pszczyński Paweł Sadza uroczyście otwarł III edycję Konkursu Regionalnego. Na początku całej uroczystości wybrani prelegenci zabrali głos oraz zadali pytania drużynom. Oto niektóre kategorie, z którymi zmierzyli się uczniowie szkół: wypowiedź oraz piosenka w gwarze śląskiej, tłumaczenie znaczeń wyrazów w gwarze śląskiej, pokaz multimedialny na temat Stajni Książęcych, plakat przedstawiający znaną Osobistość Regionu Pszczyńskiego, darcie pierza na czas, czyli tak zwane prządki, zabawa naszych babć i dziadków (każdy z uczestników musiał minimum przeskoczyć 20 razy na skakance), a także wiele innych atrakcji.

III edycja Konkursu Regionalnego w PZS 2 - 23.02.2017
III edycja Konkursu Regionalnego w PZS 2 - 23.02.2017 · fot. PZS 2


Dyrekcja PZS 2 w Pszczynie serdecznie dziękuje paniom: Mireli Korczyk-Kaczmarek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 oraz Melanii Darosz-Repeta z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli za perfekcyjne przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Dziękujemy dyrekcji PZS 2, organizatorom: Joannie Koczubie i Natalii M. Ruman, a przede wszystkim uczniom, za poświęcony czas podczas prac organizacyjnych Konkursu. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie, za wspólnie spędzone chwile, za ochronę od zapomnienia dziedzictwa kulturowego.

Zapraszamy kolejną edycję Konkursu Regionalnego w 2018 roku!

Natalia Ruman

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj