pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 24 lutego 2017
  • wyświetleń: 5702

[ZDJĘCIA, WIDEO] Muzyczne wydarzenie w ZS w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

Podobnie jak w zeszłym roku, społeczność Zespołu Szkół w Miedźnej wraz z rodzicami zaprosiła gości na wspaniały "Zimowy Koncert". Tegoroczna impreza 10 lutego zgromadziła na sali gimnastycznej prawie 200-osobową publiczność.

Muzyczne wydarzenie w Zespole Szkół w Miedźnej - 10.02.2017 · fot. ZS Miedźna


Punktualnie o 18.00 dyrektor szkoły, Karina Bryja krótko powitała zebranych piosenką wykonaną w duecie z p. Eweliną Kociak, po czym zaprosiła zgromadzonych na kulig. Dziewięćdziesięciominutowy program pomimo "chłodnego" motywu przewodniego, rozgrzał atmosferę do czerwoności. Nie mogło być inaczej, skoro gwiazdami wieczoru byli pani Grażyna Griner - pianistka; pan Maciej Komandera - tenor Opery Śląskiej w Bytomiu oraz pan Aleksander Kruczek - tenor Teatru Wielkiego (Opery Narodowej) w Warszawie. Artyści po wykonaniu arii otrzymali owacje na stojąco.

Jednym z punktów programu był występ naszych absolwentek (Weroniki Sochackiej, Marceliny Lukasek, Marii Maroszek, Justyny Bryi), które śpiewem (nie tylko solowym) uświetniły wieczór. Na równie wysokim poziomie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły - Agnieszka Sochacka, Magdalena Komandera i Dominika Mika. Mogliśmy też wysłuchać trio na fortepianie w wykonaniu Tymoteusza Miki, Wiktorii Sajdok i Natalii Malik oraz gry na skrzypcach w wykonaniu ucznia klasy II Grzegorza Cygana. Całości dopełniał chór w osobach nauczycieli - p. Renaty Koczy, p. Katarzyny Maroszek, p. A. Gibas, p. Eweliny Kociak, p. Kariny Bryi oraz uczniów - Dawida Chwiendacza, Kamila Wojtali, Agnieszki Lotawiec i Wiktorii Kucz.

Muzyczne wydarzenie w Zespole Szkół w Miedźnej - 10.02.2017
Muzyczne wydarzenie w Zespole Szkół w Miedźnej - 10.02.2017 · fot. ZS Miedźna


Nie zabrakło też w programie scenek humorystycznych. Uczniowie klasy I - Weronika Kalkowska, Julia Nitka, Katarzyna Włodarczyk, Paulina Jaskólska oraz Patryk Miler przedstawili zabawną scenkę taneczną w oryginalnych strojach baletowych.

Tegoroczny koncert nie mógłby się odbyć bez profesjonalnej pomocy naszych nieocenionych rodziców - pana Macieja Komandery, który służył nam cenną radą oraz pana Aleksandra Byrskiego, który zadbał o nagłośnienie i oświetlenie na koncercie. Zaś artyści, którzy odwiedzili naszą szkołę zapewnili rozrywkę na najwyższym poziomie. Dzięki nim spotkania z roku na rok są coraz liczniejsze. Mamy nadzieję, że również w przyszłości będziemy mogli gościć tak zacne grono i zaprezentować równie wysoki poziom.

Muzyczne wydarzenie w Zespole Szkół w Miedźnej - 10.02.2017
Muzyczne wydarzenie w Zespole Szkół w Miedźnej - 10.02.2017 · fot. ZS Miedźna


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość oraz tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaś tych, dla których tym razem biletów zabrakło zapraszamy do obejrzenia filmu z koncertu.


.

Karina Bryja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj