pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 lutego 2017
  • wyświetleń: 725

Warsztaty młodzieży Samochodówki w Domu Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W czwartek, 9 lutego klasa I c wraz z opiekunkami p. A. Klimczok i A. Harazin wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Uczniowie dzięki warsztatom mieli zrozumieć specyfikę funkcjonowania osoby chorej i starszej.

Warsztaty młodzieży Samochodówki początkiem wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej - 9.02.2017 · fot. PZS nr 1


Młodzież miała możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim oraz wykonania podstawowych czynności, z którymi musi borykać się osoba niepełnosprawna ruchowo. Ponadto, uczniowie musieli wykonać zadanie polegające na odzianiu osoby z niepełnosprawnością ruchową wymagającą pionizowania.

Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Podczas spotkania młodzież PZS nr 1 zdeklarowała się podjąć wolontariat, którego celem będzie pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już niebawem.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj