pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 20 stycznia 2017
  • wyświetleń: 1081

"Sznupek" odwiedził przedszkolaków z Woli podczas ferii

Szczery uśmiech na twarzach dzieci, wywołała wizyta znanej wszystkim policyjnej maskotki "Sznupka" wraz z profilkatykiem z pszczyńskiej komendy. Dla przedszkolaków z Woli taka wizyta była ciekawym doświadczeniem obfitującym w atrakcje i niespodzianki połączone z nauką bezpiecznych zachowań zwłaszcza w okresie ferii.

"Sznupek" odwiedził przedszkolaków z Woli podczas ferii - 01.2017 · fot. KPP Pszczyna


Przedszkolaki chętnie angażowały się w zajęcia zaproponowane przez policjanta oraz "Sznupka". Prezentowały prawidłowe zachowania na przejściu dla pieszych, na którym jest obecna sygnalizacja świetlna lub jest jej brak. Praktycznie wszyscy podopieczni gminnego przedszkola publicznego z oddziałem integracyjnym w Woli uczestniczący w zajęciach profilaktycznych znają numery alarmowe do takich służb jak: straż pożarna, pogotowie, policja oraz europejski numer alarmowy.

Obecność "Sznupka" bardzo ucieszyła dzieci i w zamian za wizytę mocno go uściskały. Nagrodą dla przedszkolaków, za aktywny udział i prezentowaną wiedzę podczas zajęć były rozdane kolorowanki z numerami alarmowymi, aby utrwalić ich znajomość, łamigłówki w postaci labiryntu oraz możliwość poczucia się przez chwilę jak policjant/policjantka przymierzając polar służbowy.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.