pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 19 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1437

"Akademia Młodego Kierowcy" ponownie w "Samochodówce"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

16 grudnia na auli PZS nr 1 miały miejsce dwa wydarzenia: pierwszym było podsumowanie działań podjętych w ramach realizacji programu Bezpieczna Plus oraz "Akademia Młodego Kierowcy".

"Akademia Młodego Kierowcy" ponownie w "Samochodówce" - 16.12.2016 · fot. PZS nr 1


Dzięki współpracy z absolwentem naszej szkoły - aspirantem Tomaszem Bratkiem z Wydział Ruchu Drogowego KWP Katowice po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć w murach PZS nr 1 "Akademię Młodego Kierowcy". Gościem specjalnym spotkania był wicestarosta pszczyński Krystian Szostak.

W ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" policjanci i specjaliści śląskiej drogówki zorganizowali warsztaty dla młodych kierowców. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładów na temat przyczyn i skutków zdarzeń drogowych. Młodzież wzięła także udział w zajęciach pierwszej pomocy oraz miała okazję skonsultować się z fachowcami z zakresu prawa i uzależnień.

Zajęcia szkoleniowo - instruktażowe zrealizowane były przez prawnika i psychoterapeutę z zakresu uzależnień Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach, ratownika medycznego, a także przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

Uczestnicy warsztatów, dodatkowo mieli możliwość skorzystania z najnowszego symulatora jazdy oraz sprawdzenia swojej spostrzegawczości i refleksu na specjalnym testerze.

PZS nr 1 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj