pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 19 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1571

Mediacje rówieśnicze pomysłem na konflikt w szkole

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W piątek, 16 grudnia młodzież PZS nr 1 miała sposobność uczestniczenia w warsztatach poświęconych "Sposobom rozwiązywania konfliktów z użyciem metod mediacji i negocjacji". Warsztaty poprowadziła Mirosława Bierwiaczonek, mediator z Centrum Mediacji Rozmowa w Goczałkowicach.

Mediacje rówieśnicze pomysłem na konflikt w szkole - 16.12.2016 · fot. PZS nr 1


Szkoła jest miejscem, gdzie spotykają się osoby pochodzące z różnych środowisk, kultur rodzinnych (często narodowych), wychowanych w różnych tradycjach i atmosferze. Wśród tej różnorodności osobowości ważne jest, aby znaleźć swoje miejsce i nauczyć się współistnieć z ludźmi, pomimo dzielących barier. Jednakże proces budowania wspólnoty nie jest wcale łatwy. Ścieranie się różnic często powoduje konflikty.

Podczas dwugodzinnych warsztatów młodzież poznała sposoby rozwiązywania konfliktów przy zastosowaniu metod mediacji i negocjacji, dowiedziała się, jakie konflikty mogą być rozwiązywanie przy pomocy mediacji rówieśniczej, jakie są niezbędne warunki do prowadzenia mediacji oraz jakie są fazy jej przeprowadzania.

W czasie warsztatów młodzież nabyła również umiejętności potrzebne do niesienia pomocy innym w rozwiązywaniu konfliktów. Mamy nadzieję, iż wiedza zdobyta przez naszych uczniów na temat mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania konfliktów, przyczyni się do zmniejszenia zjawiska przemocy i agresji oraz lepszego przygotowania młodych ludzi do życia.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu Bezpieczna Plus.

PZS nr 1 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj