Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

 • 13 grudnia 2016
 • wyświetleń: 1144

[ZDJĘCIA] Podsumowanie Programu Ekologicznego w Samochodówce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W piątek, 2 grudnia na auli PZS nr 1 odbyło się podsumowanie realizowanego w pszczyńskiej szkole Programu Ekologicznego, który odbywał się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Podsumowanie Programu Ekologicznego w Samochodówce - 2016 · fot. PZS nr 1


W ramac
Podsumowanie Programu Ekologicznego w Samochodówce - 2016
Podsumowanie Programu Ekologicznego w Samochodówce - 2016 · fot. PZS nr 1
h Programu Ekologicznego w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyły się następujące wydarzenia i imprezy szkolne:
 • 13 maja odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ekologicznego "Ekologia wokół nas",
 • W ramach lekcji biologii odbyła się Lekcja żywej przyrody. 11 maja klasa I AT pod opieką pani Gabrieli Wiencek zwiedziła Pokazową Zagrodę Żubrów.
 • Kolejną imprezą były Podchody ekologiczne. W sobotę 21 maja odbyły się podchody, w których uczestniczyły klasy pierwsze. Trasa podchodów przebiegała od Zabytkowego Parku Pszczyńskiego, przez Park Zwierzyniec do Zbiornika Łąckiego.
 • 20 września młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, podobnie jak i w latach ubiegłych brała udział w akcji "Sprzątanie Świata".
 • 7 listopada odbyły się warsztaty ekologiczne w firmie Galmet w Głubczycach. W wycieczce brali udział uczniowie klasy 1 i 2 technikum chłodnictwa i klimatyzacji. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą, ponad 30 letnią historią przedsiębiorstwa.
 • 17 września odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów klasy II BT technikum chłodnictwa i klimatyzacji tym razem prowadzone przez przedstawiciela z firmy DTS.
 • W ramach projektu "Sport i Ekologia" 9 listopada odbył się Eko-Rajd zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie wzięli udział w biegu terenowym z przeszkodami oraz w marszu Nordic Walking.
 • 23 listopada w auli "Samochodówki" odbyła się kolejna lekcja żywej przyrody - pokaz sokolniczy .
 • Kolejne warsztaty ekologiczne odbyły się w Niedzicy. Młodzież była bardzo zainteresowana tym w jaki sposób wytwarza się czysta energia i przekonała się o tym, że zapora w Niedzicy, jest nie tylko źródłem czystej energii, ale również sam zbiornik jest atrakcją turystyczną dla zwiedzających.
 • W ramach programu ekologicznego jak co roku młodzież naszej szkoły brała udział w następujących akcjach: zbiórki, zużytych baterii, puszek aluminiowych (akcje na rzecz wsparcia budowy Domu Kulejących Aniołów) oraz zbiórce nakrętek na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno -Terapeutycznego "Kulejące Anioły". Obecnie młodzież naszej szkoły prowadzi oprócz wyżej wymienionych akcji, akcję zbierania makulatury.


Wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły zaangażowanym w realizację programu bardzo dziękujemy!

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.